cart2 0 Koszyk
3 Konto
Kontakt
4 Info

Systemy wystawiennicze

Systemy wystawiennicze w Studio Flag, to zestaw różnych form, nośników treści reklamowych/graficznych, które z powodzeniem sprawdzają się na wszelkiego rodzaju wydarzeniach branżowych. Będą to na przykład wystawy, targi, konferencje, festiwale, pokazy itp. Systemy wystawiennicze wykorzystywane są także w siedzibach firm, w urzędach, galeriach, czyli wszędzie tam, gdzie ich obecność pozwoli w wyraźny sposób zaakcentować odpowiednie treści. Są to najczęściej logo firmy i jej nazwa, konkretny produkt, hasło reklamowe, nazwa społecznej akcji, miasta/województwa lub powiatu itp. Innymi słowy, systemy wystawiennicze to dość pojemna nazwa, w której mieszczą się wszystkie wzory szeroko rozumianej reklamy. Warto też zaznaczyć, że poszczególne nośniki różnią się od siebie kształtem, rodzajem montażu, możliwością wymiany materiału z nadrukiem oraz charakterystycznymi funkcjami, ułatwiającymi ich wygodny transport.

Systemy wystawiennicze

Aktywne filtry

Systemy wystawiennicze, polecane przez Studio Flag, to przede wszystkim:

 • Ścianki reklamowe
 • Trybunki
 • Roll-up’y
 • Kostki reklamowe
 • Stojaki
 • Wydruki, czyli tkaniny do ścianek reklamowych różnego rodzaju

Systemy wystawiennicze – optymalne wykorzystanie

Wszystkie elementy systemów wystawienniczych omówimy w tym miejscu. Zanim to nastąpi, należy zaznaczyć, że dobór odpowiedniego nośnika, powinien iść w parze z pomysłem, by go wykorzystać w sposób optymalny. Pomoże nam w tym krótki przegląd spraw, które warto sobie uporządkować. 

Zatem na pewno jednym z ważniejszych priorytetów będzie odpowiedź na pytanie o miejsce, gdzie wymienione wyżej nośniki, będą wykorzystane.

Warto więc dobrze prześledzić rodzaj wydarzenia, targów lub konferencji, by odpowiednio się wpasować w charakter eventu.

Na pewno nie zaszkodzi, jeżeli odpowiemy sobie na pytanie, czy będzie to miejsce neutralne, czy raczej naszpikowane konkurencją, na tle której będziemy starać się wyróżnić.

Dobrze mieć wiedzę o powierzchni stoiska, którą zajmiemy. To pozwoli dokładnie zaplanować które nośniki systemów wystawienniczych najlepiej się sprawdzą.

Warto przemyśleć, co w konkretnym miejscu lepiej się będzie prezentować – grafika, czy treść pisana.

Odpowiedzmy sobie na pytanie, co chcemy osiągnąć – stawiamy na informację, czy reklamę, a może będzie nas interesował system hybrydowy, łączący te dwie funkcje.

A przede wszystkim warto przewidzieć, dowiedzieć się (chyba że mamy już w tym zakresie doświadczenie), jaki zasięg będą miały nasze systemy wystawiennicze w konkretnym miejscu. A co za tym idzie, jak mogą one w takim, a nie innym otoczeniu, oddziaływać na odbiorców.

Systemy wystawiennicze – ścianki reklamowe

Systemy wystawiennicze to między innymi ścianki reklamowe. W Studio Flag kładziemy nacisk na cztery różne formy. Za każdym razem będą one miały charakter jednostronny lub dwustronny. Te pierwsze należy rozumieć w ten sposób, że jedna strona ścianki będzie zadrukowana, a druga w kolorze białym. Te drugie (dwustronne), będą oznaczały, że obie strony posiadają identyczną grafikę lub każda ze stron będzie odznaczać się innym nadrukiem,

Zatem ścianki reklamowe w ofercie Studio Flag, to:

 • Ścianki proste
 • Ukośne
 • Łukowe
 • W kształcie litery ,,S”
 • Express Exlusive – ścianka tekstylna zamontowana na specjalnym stelażu z zadrukowanymi bokami
 • Ścianki proste Expo z możliwością tworzenia kompozycji modułowych

Systemy wystawiennicze w postaci ścianki reklamowej to również gwarancja wyboru odpowiedniego rozmiaru. Mogą one osiągać kształt kwadratu lub prostokąta.

Zwracamy również uwagę na konstrukcję, na której montowana jest tkanina z nadrukiem. Stawiamy w tym zakresie na wysoką jakość materiału, z którego zrobiony jest stelaż. Są one przygotowane z aluminium anodowanego. Co oznacza, że są trwalsze, odporniejsze na korozję i dzięki procesowi anodowania zyskują na estetyce, są miłe w dotyku i nie zatrzymują brudu. Jednym słowem stelaże, które wykorzystujemy w ściankach reklamowych nie zawodzą. Nie rozpadają się samoistnie, przenoszone z miejsca na miejsce. Warto też wiedzieć, że montaż ścianki reklamowej jest prosty i szybki, a poszczególne części ponumerowane. Mogą więc być zmontowane przez jedną osobę i cały proces montażu nie powinien zająć więcej czasu niż około 5 minut.

Systemy wystawiennicze w każdej formie, to również bardzo dobra jakość nadruku. Wykorzystujemy tutaj technikę sublimacji. Oznacza to, że wzór grafiki wnika w materiał, co jest gwarancją wyrazistej kolorystyki. Technika ta pozwala również z dużą precyzją osiąga wszelkie odcienie i przejścia tonalne.

Warto też dodać, że ścianki reklamowe typu EXPRESS Exlusive, przypominają kształtem bryłę. Dzięki temu osiągamy dodatkową przestrzeń do zadrukowania. Część boczna na szerokości osiąga 30 cm, a montaż całości nie powinien przekroczyć 2-3 minut. Polega on na rozciągnięciu materiału na boki do momentu, aż konstrukcja się zablokuje.

Systemy wystawiennicze – Trybunki

Systemy wystawiennicze w postaci trybunki reklamowej, to przede wszystkim oryginalny i rzucający się w oczy nośnik. Może pełnić rolę punktu informacyjnego na wszelkiego rodzaju wydarzeniach. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jest przy tym łatwa w montażu i podobnie jak w przypadku innych systemów, materiał z nadrukiem możemy wymieniać. A to z kolei oznacza, że trybunki reklamowe można z powodzeniem dostosować do charakteru eventu.

Trybunki reklamowe służą również jako miejsce do prezentowania dowolnego produktu lub broszury informacyjnej, czy katalogu, prezentującego firmę lub jej ofertę. Jednym słowem może pełnić rolę lady promocyjnej, jak i konferencyjnej. A jej silnym punktem jest fakt, że wykorzystując ją, stawiamy na bezpośredni kontakt z klientem.

W ofercie Studio Flag trybunki składają się ze stelaża z alumiowych rurek, montowanych za pomocą szybko złączek oraz blatu i podstawy, wykonanych z płyty MDF. Montaż nośnika nie zajmuje więcej czasu niż 3 do 4 minut. Do trybunki dołączana jest elegancka torba transportowa, co z kolei umożliwia wygodne przemieszczanie się.

Systemy wystawiennicze – Roll-up

Roll-up to kolejna ciekawa propozycja w ramach systemów wystawienniczych. Studio Flag proponuje w ramach tej kategorii dwa rozwiązania. Oba w wymiarach 200x200 cm. Warto dodać, że szersza pod tym względem oferta znajduje się w osobnej zakładce o nazwie – Roll-up. Tutaj ze względu na to, że tego rodzaju nośniki prezentowane są na branżowych eventach (chociaż nie tylko), uznaliśmy, że rozmiary roll-up’a powinny być odpowiednio duże, by treści, które się na nim znajdują, były widoczne i wyraziste.

Systemy wystawiennicze w formie roll-up’ów wykonujemy na materiale frontlit. Jest to nie tylko popularna tkanina, ale przede wszystkim solidna i gwarantująca trwałość materiału. Ma strukturę siatki poliestrowej, pokrytej polichlorkiem winylu. Występuje w różnych gramaturach – od 200 do 900 g/m2. Im większa gramatura, tym zwiększa się grubość tkaniny. Studio Flag korzysta z gramatury 510 g/m2. Jesteśmy zdania, że jest to idealna gramatura dla roll-up’ów, odpowiednio wytrzymała i elastyczna. Nadruk na tak przygotowanym materiale sprawdza się nawet w długoterminowych reklamach. To znaczy, że nadruk przez nas stosowany na najnowszym japońskim ploterze mutoh, idzie w parze z odpornością na warunki atmosferyczne i promienie UV. Warto też wiedzieć, że zadrukowanie materiału nie zostawia białych marginesów po bokach. Cała powierzchnia jest idealnie pokryta.

Systemy wystawiennicze w odsłonie roll-up’ów, to także solidne, aluminiowe kasety w wersji strong i premium. Grafika jest rozwijana i chowana w kasecie. Do każdego roll-up’u zapewniamy torbę gratis. Dzięki temu łatwiej i bezpieczniej przechowuje się nośnik reklamy, również podczas transportu.

Systemy wystawiennicze – kostki reklamowe

Można powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że kostki reklamowe są wielozadaniowe. Mogą pełnić rolę nośnika reklamy na każdym wydarzeniu branżowym. Jednocześnie wykorzystywane są jako siedzisko lub stolik. Przy odpowiednim doborze grafiki, kostki reklamowe będą służyć, jako ciekawe puzzle przestrzenne, chętnie wykorzystywane przez nauczycieli do nauki w przedszkolach i szkołach. Dodatkowo można z nich stworzyć modułową ściankę reklamową

Kostki reklamowe w ofercie Studia Flag mają wymiary 50x50 cm. Nadruk mocowany jest za pomocą rzepów, mocowanych do twardego, styropianowego wypełnienia. Tkanina jest w pełni zadrukowana, można ją swobodnie zdejmować i prać. Jak w pozostałych systemach wystawienniczych, materiał można jednocześnie podmieniać, mocując alternatywne nadruki

Warto dodać, że tkanina zrobiona jest z podwójnie impregnowanego poliestru. To znaczy, że zastosowano tutaj metodę nałożenia warstw, które dodatkowo chronią kostkę przed wszelkimi uszkodzeniami, zalaniem wodą itp.

Systemy wystawiennicze – stojaki na katalogi

Stojaki przeznaczone są do prezentacji ulotek i katalogów w formacie A4. Jest tak skonstruowany, że dostęp do prezentowanych materiałów jest dwustronny. Osiąga wysokość 146 cm i zajmuje niewielką przestrzeń. Jego zaletą jest niewielka waga, bo tylko 5, 2 kg. Pełen zestaw zawiera także torbę transportową. Półki zrobione są z aluminium anodowanego. Ramiona natomiast, to proszkowany, malowany metal. Z kolei spody półek są gwarancją stabilności. Składają się z solidnych, grubych, przezroczystych płyt pleksi.

Stojaki idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie obok innych systemów wystawienniczych, zamierzamy w formie ulotek i katalogów/pism zwrócić uwagę na naszą ofertę.

Systemy wystawiennicze – wydruki

Dobrze przemyślane systemy wystawiennicze powinny posiadać ofertę wydruków (tkanin), które można traktować zamiennie. Studio Flag i w tym zakresie wychodzi naprzeciw potrzebom Klientów. Proponujemy tutaj tkaniny do ścianek reklamowych typu ,,S”, łukowych i prostych. Możliwość zmiany nadruku sprawia, że nośniki reklamowe przybierają bardziej elastyczny charakter. Potrafią się dostosować do charakteru wydarzenia, gdzie są wystawiane. A jednocześnie urozmaicają wizerunek firmy w obrębie jednego eventu, jak i wielu różnych spotkań branżowych.

Skontaktuj się z nami

Przygotujemy odpowiednią formę systemu wystawienniczego, która w sposób optymalny będzie reklamować firmę, logo, produkt, hasło reklamowe itp..  Studio Flag jest doświadczoną firmą na polskim rynku. Oferujemy produkty najwyższej jakości. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Kontakt z nami drogą mailową – kontakt@studioflag.pl lub telefoniczną – 34 327 80 37.

Koszyk

Koszyk jest pusty

Konto

Nie masz konta?
Załóż teraz